b553 b553

Günün Maçları 02:00

Beraberlik Bahis Yap

İhtimaller

Ekli İhtimal Bulunmuyor

Karşılaşma öncesinde maç sonucu ile ilgili olasılıklar hakkında bilgi almak, her spor severin yaptığı bir harekettir. Maçların nasıl sonuçlanabileceğini gösteren oranlar, takımların son haftalardaki performanslarına, kadro durumlarına ve yıldız oyuncularının formlarına göre belirlenir. Bu oranlar aynı zamanda hangi takımın favori olduğunu ve maçı kazanmaya yakın olan tarafın kim olduğunu da gösterir. Uzun ve detaylı bir çalışma sonucunda gösterilen bu veriler, takımların ev sahibi ve dış sahada gösterdikleri performans ve genel form durumlarının incelenmesiyle de oluşur.

Karşılaşma Öncesi Oranlar Ne İşe Yarar?

Maçların nasıl sonuçlanacağı ile ilgili ihtimaller, genelde iddaa takipçilerine fikir vermek amacıyla düzenlenir. Takımlar hakkında herhangi bir bilgisi olmayan bir spor sever, takımların kazanmasına verilen olasılıkları değerlendirerek hangi takımın o maçta galip geleceğini tahmin etmeye çalışır. Bunun yanı sıra tahmin olasılığının da yüzde kaç oranın gerçekleşeceği görülür. Örneğin Finlandiya Ligi, dünyada çok fazla takip edilen bir lig değildir. Ancak bir iddaa takipçisi kuponlarına bu ligden bir maç koyabilir. Ligin genel durumunu ve takımların güç seviyesini de bilmediği için bu bölümden, oranlara ve yüzdelere bakarak bir tahminde bulunmaya çalışır. İhtimallere verilen yüzdelerin her zaman gerçekçi olması gerekir. Takımlar arasında  çok büyük bir fark olmadığı sürece bir takımın o maçı kazanma, üst bitirme veya handikap bitirme olasılığı yüzde 80’nin üzerinde olmaz. Takımların güç dengelerinin ve kadro genel durumlarının hesaplanmasından sonra mantıklı ve tahmine uygun yüzdelerin verilmesi her zaman kupon yapacak olan kişilerin işlerini kolaylaştırır. Maçların oranları sadece takım galibiyetlerine verilmez. Bir maç öncesinde hangi seçenek işaretlenecekse onun gerçekleşme oranı da aynı zamanda bu bölümde verilir.

Takımların Kazanma Oranları Nasıl Belirlenir?

Bir maçın nasıl sonuçlanacağı ile ilgili ihtimal ve oranlar, genelde takımların son haftalarda gösterdikleri performanslar ile ölçülür. Çünkü yüzde belirlemede her zaman genele bakılmalıdır. Tek maça göre yapılan oranlar insanları yanıltabilir. Bunun yanında takımların sadece dış saha performanslarına değil iç sahada gösterdikleri oyunlara ve aldıkları sonuçlara göre de belirlenir. Takımların izlenmesi, daha sağlıklı oranların ve ihtimallerin sıralanmasına yardımcı olur. Böylece oyun tipi ve stili hakkında bilgi sahibi olunabilir. Ancak her maçı izlemek de mümkün değildir. Spor editör ve yazarları takımları izleyemeseler dahi, takımların o maça kadar olan bütün istatistiklerini dikkatli bir şekilde inceler. Böylece ortaya nasıl bir olasılığın çıktığı gösterilir. Lig tablosu, fikstür, gol krallığı ve asistler gibi önemli veriler de takım oranları belirlenirken kullanılabilir?

Maç Sonucu İhtimalleri Neden Kullanılmalıdır?

İddaa kuponlarında veya genel tahminlerde her zaman istatistiklerden ve olasılıklardan yararlanılmalıdır. Özellikle futbolda, bir maçın sonucunu tahmin etmek çok kolay değildir. Maç esnasında pek çok etken, sonucu değiştirebilir. Hakem hataları, tribün olayları veya oyuncuların o günkü form durumları da etkili olabilir. Fakat istatistikler, hangi takımın maç öncesinde nasıl bir sonuç alabileceği ile ilgili de aşağı yukarı bir sonuç ön görüsü yapmamıza yardımcı olur. Bütün bilim dallarında kullanılan istatistik, futbolda ve sporun diğer alanlarında da tahminlerde bulunmak için kullanılır. Sayısal veriler olması nedeniyle de genelde güvenilirdir.

Maç Sonucu İhtimallerinin Gerçekleşme Yüzdesi Nedir?

Spor takipçileri genelde risk almamak için maç sonuçları üzerine tahmin yaparlar. Bu oranların gerçekleşme yüzdesi önceden net bir şekilde bilinemez. Sadece yaklaşık olarak değer verilir. Buradaki en önemli nokta, takımlar hakkında kesin ve net yargılarda bulunmak değil fikir sahibi olmaktır. Maç sonuçlarının maddi kazanım sağlaması, genelde takımların güç dengesine göre artar veya azalır. Örneğin Real Madrid, ligin son sırasındaki bir takımı yüzde 90 oranında yenecektir. Maç sonucu tahmini burada kazandırmaz. Kuponlardan geliri artırabilmek için ilk yarı veya üst gibi tercihlerine kupon yapılması daha mantıklı olur.

Tahmin Yüzdelerine Nereden Ulaşabilirim?

Maç sonucu ihtimalleri  bölümü üzerinden ve güncel iddaa tahminlerinin olduğu bölümden maçların nasıl sonuçlanacağı ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Takımların genel ve son haftalarda olan performanslarına, oyuncu durumlarına, ligin genel özelliklerine ve daha pek çok istatistiksel bilgilere göre hazırlanan oranlar ile daha sağlıklı kuponlar hazırlayabilir ve kazanma şansınızı artırabilirsiniz.

b55
İletişim

Başarılı ile işleminiz gerçekleşti.

Online