b553 b553

Günün Maçları 02:00

Beraberlik Bahis Yap

Alt/Üst Maçlar

  • Kod Tarih Saat Ulke Karşılaşma İhtimal Tahmin Oran

Karşılaşmalar ile ilgili tahmin yapabilmek için sadece maç sonucu seçeneğini kullanmak zorunda değilsiniz. Toplam gol tahmini olarak yapılan alt – üst maç tahminleri, atılan gollerin sayısı baz alınarak düzenlenir. Takımlar arasındaki güç dengelerine göre bu oranların gerçekleşme yüzdesi artar veya azalır. Genelde iddaa takipçilerinin alternatif olarak kullandıkları önemli bir seçenektir. Karşılaşmalar öncesinde takımların son haftalardaki gol atma durumu veya maçları alt ya da üst bitirme durumu, bu oranların belirlenmesinde son derece etkilidir.

Alt – Üst Maçlar Bölümünde Sizleri Neler Bekliyor?

Alt – üst maçlar bölümüne girdiğinizde karşılaşmalarda 90 dakika boyunca atılacak gollerin toplam sayısının 3 altı veya üstü ile ilgili tahminlerin oranları belirlenir. Takımların sezon boyunca gösterdikleri performanslar bu olasılıkların gerçekleşmesinde son derece etkilidir. Lig maçları ile ilgili bir değerlendirme yapacak olursak, bir takımın genelde atak bir futbol sergilemesi, çok fazla gol atması ve etkili gol silahlarına ve planlarına sahip olması o takımın 2 veya daha çok gol atma olasılığını güçlendirecektir. Bu bölüme girdiğinizde aynı zamanda hangi takımların atak oynadığı hangi takımların defansif oynadığı ile ilgili de oranlara ve bilgilere sahip olacaksanız. Takımların maç saati bilgileri, hangi liglerde oynadığı ve maçlarla ilgili genel bilgiler düzenli bir tablo halinde bu kısımda yer alır. Tarih ve maç kodu da yine bu bölümde yer alır.

Alt – Üst Maç Olasılıkları Hangi Verilere Dayanır?

Takımların bir maç içerisinde kaç gol atacağı, tamamen oyun planlarına ve kadro durumlarına bağlıdır. Bunun yanı sıra karşılaştıkları ekibin kim olduğu ve nasıl bir güce sahip olduğu da göz önünde bulundurulur. Spor servisi yazarları ve editörleri bu oranları belirlerken mutlaka takımların güç dengesini göz önünde bulundurur. Bunun yanı sıra takımların o haftaya kadar gösterdikleri gol performansları incelenir. Alt ve üst tahminlerinde sadece takımların hücüm gücünü değerlendirmek de doğru değildir. Savunma da bu aşamada çok önemlidir. Örneğin Juventus, Roma gibi güçlü İtalyan takımlarının gol yemesi çok zordur. İngiltere’de Chelsea de çok zor gol yiyen takımlar arasındadır. Bu durum da göz önünde bulundurulur ve takımların  karakteristik yapısı bilindiğinde daha doğru oranlar verilir.

Alt – Üst Maç Ön Görüleri Ne İşe Yarar?

İddaa tahminleri yapmadan önce takımlara verilen oranlar dikkatli bir şekilde incelenir. Bazen, takımların güç durumlarına göre maç sonucu tahminlerinin oranları çok düşük olur. Esasen en garanti kazanma yöntemleri arasında maç sonucu tahminleri bulunur. Ancak takımlar arasındaki güç dengelerinin çok fazla olması durumunda bu oran ciddi anlamda düşer. Spor severler de kuponlarını güçlü bir hale getirebilmek için ilk yarı veya ikinci yarı üzerinden ya da toplam maç sonucuna göre, alt veya üst maç sonucu tahmini yapar. Bu oranlar, maç sonuçları tahminlerine göre daha yüksek olabilir. Bazı maçların gol düellosu şeklinde geçmesi çok büyük ihtimalse bu oranda da düşme olabilir.

Alt – Üst Ne Demektir?

Bir maç içerisinde toplam 3 gol olursa, o maç üst bitmiş kabul edilir. Bu golleri hangi takımın attığının bir önemi yoktur. Bir maç 3 – 0 da bitebilir 1- 2 de bitebilir. Bu iki durumda da maçlar üst kabul edilir. Eğer bir maçta 3’ten az gol olursa, o karşılaşma alt bitmiş kabul edilir. Bu bilgilere göre tahmin yapmak her zaman daha doğrudur. Alt ve üst karşılaşma sonuçlarını doğru bilebilmek için takımların genel performansları ve son haftalarda maçlarının nasıl bittiği de incelenmelidir. Burada da sezonun geneline bakılabilir fakat son 4 veya 5 maçı temel almak daha sağlıklı olabilir.

Alt – Üst Maç Tahminleri Neden Kullanılmalıdır?

Kuponlarda daha fazla kazanç sağlamak için alt – üst maç tahminleri kullanılmalıdır. Maç skor tahmini de yine bu olasılıkla birleştirilir. Bir karşılaşmanın gol sayısına göre yapılan bu değerlendirmelerinde, takımların karşılıklı oyun planlarının ne olduğunun incelenmesi gerekir. Genelde maçları canlı takip eden kişiler bu alanda daha başarılı olur. Çünkü defansif ve ofansif oyun yapısı aslında direkt olarak takımların oyun planları ile ilgilidir. Oyuncu yapısı, kadro durumu ve teknik direktör geleneği de bu tahminlere etki eder.

b55
İletişim

Başarılı ile işleminiz gerçekleşti.

Online